اخبار روز

افت شاخص بورس در نخستین روز معاملاتی هفته

به گزارش خبرنگار ایرنا، معامله‌گران امروز در دو بازار بورس و فرابورس بیش از ۱۰ میلیارد و ۱۸۴ میلیون سهم، حق‌تقدم و اوراق بهادار را به ارزش ۶۸ هزار و ۵۰۴ میلیارد ریال معامله کردند.

شاخص کل بورس تهران در پایان معاملات امروز با بیش از ۱۲ هزار واحد کاهش، در ارتفاع یک میلیون و ۵۰۱ هزار واحد ایستاد.

شاخص هم‌وزن با چهار هزار و ۲۷۸ واحد کاهش به ۴۱۷ هزار و ۲۰۲ واحد و شاخص قیمت با ۲ هزار و ۶۱۲ واحد افت به ۲۵۴ هزار و ۷۳۰ واحد رسید.

شاخص بازار اول، ۱۱ هزار و ۳۶۹ واحد و شاخص بازار دوم، ۱۶ هزار و ۴۹۳ واحد کاهش را ثبت کردند.

امروز در معاملات بورس تهران، بیش از ۶ میلیارد و ۶۱۲ میلیون سهم، حق‌تقدم و اوراق بهادار به ارزش ۳۸ هزار و ۱۴۸ میلیارد ریال معامله شد.

همچنین معدنی و صنعتی گل گهر (کگل) با ۵۵۶ واحد، نفت سپاهان (شسپا) با ۲۱۲ واحد، فروشگاه‌های زنجیره ای افق کوروش (افق) با ۴۷ واحد، نورد و قطعات فولادی (فنورد) با ۳۹ واحد، پتروشیمی شیراز (شیراز) با ۳۶ واحد و مبین انرژی خلیج فارس (مبین) با ۳۵ واحد با تاثیر مثبت بر شاخص بورس همراه شدند.

در مقابل فولاد مبارکه اصفهان (فولاد) با ۸۱۵ واحد، پتروشیمی پارس (پارس) با ۷۹۵ واحد، ایران خودرو (خودرو) با ۷۷۸ واحد، بانک ملت (وبملت) با ۷۴۳ واحد، ملی صنایع مس ایران (فملی) با ۶۰۷ واحد، شرکت سرمایه گذاری تامین اجتماعی (شستا) با ۵۷۹ واحد، پالایش نفت بندرعباس (شبندر) با ۵۷۸ واحد و  پالایش نفت اصفهان (شپنا) با ۵۷۷ واحد تاثیر منفی بر شاخص بورس داشتند.

بر پایه این گزارش، امروز نماد سیمان آبیک (سآبیک)، ایران خودرو (خودرو)، پالایش نفت اصفهان (شپنا)، شرکت سرمایه گذاری تامین اجتماعی (شستا)، گسترش سرمایه‌گذاری ایران خودرو (خگستر)، سایپا (خساپا) و ایران خودرو (خودرو) در نمادهای پُرتراکنش قرار داشتند.

گروه خودرو هم در معاملات امروز صدرنشین برترین گروه‌های صنعت شد و در این گروه یک میلیارد و ۴۶۶ میلیون برگه سهم به ارزش چهار هزار و ۴۹۱ میلیارد ریال دادوستد شد.

آخرین وضعیت شاخص فرابورس

شاخص فرابورس نیز امروز بیش از ۲۰۲ واحد کاهش داشت و به ۲۰ هزار و ۲۰۹ واحد رسید.

در این بازار سه میلیارد و ۵۷۲ میلیون برگه سهم و اوراق مالی به ارزش ۳۰ هزار و ۳۵۶ میلیارد ریال دادوستد شد، تعداد دفعات معاملات امروز فرابورس بیش از ۲۳۵ هزار و ۵۱۱ نوبت بود.

نمادهای سنگ آهن گهرزمین (کگهر)، پلیمر آریا ساسول (آریا)، پتروشیمی زاگرس (زاگرس)، پالایش نفت لاوان (شاوان)، آهن و فولاد غدیر ایرانیان (فغدیر)، بانک دی (دی)  و تولید نیروی برق دماوند (دماوند)، پتروشیمی تندگویان (شگویا) و گروه سرمایه گذاری میراث فرهنگی (سمگا) و فولاد هرمزگان جنوب (هرمز) با تاثیر مثبت بر شاخص فرابورس همراه بودند.

همچنین نفت ایرانول (شرانل)، توسعه سامانه نرم‌افزاری نگین (توسن)، بین‌المللی ساروج بوشهر (ساروج)، پویا زرکان آق دره (فزر)، دامداری تلیسه نمونه (تلیسه)، تامین سرمایه دماوند (تماوند) و کشت و دام قیام اصفهان (زقیام) تاثیر منفی بر شاخص فرابورس داشتند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا