اخبار روز

امضای ۵۳ میلیارد دلار قرارداد در مجمع اقتصادی شرق روسیه

به گزارش گروه اقتصاد بین الملل خبرگزاری فارس به نقل از روسیا الیوم، یوری تروتنف، معاون نخست وزیر روسیه و نماینده ریاست جمهوری روسیه در منطقه فدرال خاور دور، اعلام کرد که در جریان فعالیت‌های مجمع اقتصادی شرق، قراردادهایی به ارزش ۳.۲ تریلیون روبل امضا شده است.

در هفته جاری، شهر ولادی وستوک در خاور دور روسیه میزبان فعالیت‌های مجمع اقتصادی شرق با حضور گسترده بیش از چهل کشور به ویژه کشورهای آسیایی  بوده است.این رویداد قرار است بستری موثر برای تبادل نظر و تجربیات بین سیاستگذاران، مقامات و نمایندگان بخش تجاری از کشورهای مختلف جهان باشد.

 با توجه به نتایج فعالیت‌های مجمع اقتصادی شرق، این مجمع در هفتمین دوره خود شاهد امضای بیش از ۲۶۰ تفاهم‌نامه بود که به امضای شرکت‌کنندگان رسید که ارزش کل این قراردادها بیش از ۳.۲ تریلیون روبل (حدود ۵۳ میلیارد دلار) بوده است.

تروتنف معاون نخست وزیر روسیه طی یک کنفرانس مطبوعاتی در این مجمع گفت: هفتمین مجمع اقتصادی شرق گامی رو به جلو در توسعه خاور دور است. این اولین مجمع پس از کووید ۱۹ است که بیش از هفت هزار مهمان در آن شرکت کردند و قراردادهایی به ارزش سه تریلیون و ۲۵۵ میلیارد روبل امضا شد که یک رکورد محسوب می‌شود.

انتهای پیام/


دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا