اخبار بورس

بازگشت شاخص بورس به مدار صعود

به گزارش خبرنگار ایرنا، معامله‌گران در دو بازار بورس و فرابورس بیش از ۱۰ میلیارد و ۶۰۰ میلیون سهم، حق‌تقدم و اوراق بهادار را به ارزش ۷۰ هزار و ۹۸۶ میلیارد ریال معامله کردند.

شاخص کل بورس تهران در پایان معاملات امروز با ۲ هزار و ۴۵۶ ‌واحد افزایش، در ارتفاع یک ‌میلیون و ۵۸۲ هزار واحد ایستاد.

شاخص هم‌وزن با یک هزار و ۳۳۳ واحد افزایش به ۴۴۱ هزار و ۵۱۰ واحد و شاخص قیمت با ۸۵۳ واحد رشد به ۲۷۲ ‌هزار و ۷۶۲ واحد رسید.

شاخص بازار اول، یک هزار و ۴۸۳ واحد و شاخص بازار دوم پنج ‌هزار و ۹۲۳ واحد افزایش را ثبت کردند.

امروز در ادامه معاملات بورس تهران، بیش از هفت میلیارد و ۸۴۹ میلیون سهم، حق‌تقدم و اوراق بهادار به ارزش ۴۶ هزار و ۹۸۰ میلیارد ریال و در ۵۱۲ هزار و ۹۳۶ نوبت معامله شد.

علاوه بر این در بین همه نمادها، نماد کشتیرانی جمهوری اسلامی ایران (حکشتی) با ۴۸۰ واحد، پتروشیمی پردیس (شپدیس) با ۴۱۸ واحد، پتروشیمی پارس (پارس) با ۳۶۵ واحد، پتروشیمی نوری (نوری) با ۳۲۲ واحد و پالایش نفت اصفهان (شپنا) با ۲۳۵ واحد و شرکت سرمایه گذاری غدری (وغدیر) با ۱۷۸ واحد و پتروشیمی شازند (شاراک) با ۱۶۱ واحد با تاثیر مثبت بر شاخص بورس همراه شدند.

در مقابل پلی پروپیلن جم (جم پیلن) با ۱۵۸ واحد، مخابرات ایران (اخابر) با ۱۴۸ واحد، ذوب آهن اصفهان (ذوب) با ۱۰۴ واحد، شرکت سرمایه گذاری سایپا (وساپا) با ۸۳ واح و سایپا (خساپا) با ۷۷ واحد تاثیر منفی بر شاخص بورس داشتند.

بر پایه این گزارش، امروز نماد انتقال داده های آسیاتک (آسیاتک)، شرکت سرمایه گذاری تامین اجتماعی (شستا)، پالایش نفت اصفهان (شپنا)، گسترش سرمایه گذاری ایران خودرو (خگستر)، ایران خودرو (خودرو)، سایپا (خساپا) و فولاد مبارکه اصفهان (فولاد) در نمادهای پُرتراکنش قرار داشتند.

گروه خودرو هم در معاملات امروز صدرنشین برترین گروه‌های صنعت شد و در این گروه یک میلیارد و ۴۶۳ میلیون برگه سهم به ارزش چهار هزار و ۷۵۵ میلیارد ریال دادوستد شد.

آخرین وضعیت شاخص فرابورس

شاخص فرابورس نیز امروز بیش از ۲۷ واحد افزایش داشت و به ۲۱ هزار و ۵۶۵ واحد رسید.

در این بازار ۲ میلیارد و ۷۵۱ میلیون برگه سهم و اوراق مالی به ارزش ۲۴ هزار و ۶ میلیارد ریال داد و ستد شد، تعداد دفعات معاملات امروز فرابورس بیش از ۳۱۵ هزار و ۳۴۵ نوبت بود.

نمادهای داروسازی دانا (ددانا)، اعتباری ملل (وملل)، حمل و نقل گهر ترابر سیرجان (حگهر)، برق و انرژی پیوند گستر پارس (بپیوند)، توسعه مولد نیروگاهی جهرم (بجهرم) و مدیریت سرمایه گذاریکوثر بهمن (وکبهمن) با تاثیر مثبت بر شاخص فرابورس همراه بودند.

همچنین صنعتی مینو (غصینو)، بیمه تجارت نو (بنو)، دامدئاری تلیسه نمونه (تلیسه)، مجتمع جهان فولاد سیرجان (فجهان)، کلر پارس (کلر)، صنایع پتروشیمی تخت جمشید (شجم) و پتروشیمی تندگویان (شگویا) تاثیر منفی بر شاخص فرابورس داشتند.

منتشر شده در سایت خبری خبرپوف

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا