اخبار ورزشی

رئیس جدید بسکتبال با چه شرایطی انتخاب می‌شود؟

به گزارش خبرنگار ورزشی خبرگزاری فارس، انتخابات فدراسیون بسکتبال طبق تقویم اعلامی وزارت ورزش و جوانان روز نوزدهم دی ماه برگزار خواهد شد. انتخابات این دوره با اساسنامه جدید برگزار خواهد شد و تعداد اعضا افزایش قابل توجهی داشته است.

اساسنامه فدراسیون‌ها روز ۱۲ تیرماه سال جاری توسط شورای نگهبان تصویب شد و در مهرماه نیز در مجمع عمومی فدراسیون بسکتبال مصوب شد که تعداد اعضای مجمع افزایش قابل توجهی پیدا کرده است.

*انتخاب نماینده ورزشکاران، مربیان و داوران در کمیسیون‌های مربوطه

در اساسنامه جدید نماینده سه قشر ورزشکاران، مربیان و داوران باید توسط کمیسیون های مربوطه انتخاب شوند. رای گیری در این کمسیون‌ها مدتی پیش انجام و اسامی رای دهندگان مشخص شد.

طبق این برنامه محمد کسایی پور، صفا علی کمالیان، سپیده جعفری و آیلین ملکیان (نماینده مربیان) محمد جمشیدی، آرمان زنگنه، میثم میرزایی، ناهید اسدی، دلارام وکیلی و نگین رسولی (نماینده ورزشکاران) و محمد رجبی و بهاره سعیدی فر (نماینده داوران) در این انتخابات خواهند بود.

* نماینده باشگاه‌ها

در اساسنامه جدید نماینده باشگاه‌ها هم افزایش داشته است و برخلاف اساسنامه قبلی توسط فدراسیون انتخاب نخواهند شد و باشگاه‌های لیگ برتری که شامل کمیسیون ماده ۵  شوند، حق رای در مجمع دارند. در حال حاضر تنها ۱۲ باشگاه در بخش مردان و زنان ثبت شده در لیگ بسکتبال هستند و می‌توانند در مجمع رای داشته باشند. 

* سرپرست‌ها می‌توانند رای دهند

در اساسنامه قبلی سرپرست‌های هیات‌های استانی حق رای نداشتند، اما در دوره جدید حق رای خواهند داشت. در حال حاضر هم هیات های مرکزی و خراسان جنوبی با سرپرست اداره می‌شوند و سایر هیات‌ها با رئیس هستند.

* انتخاب نواب رئیس، کارشناس خبره، خزانه دار، نماینده استانی و نماینده ورزشکاران در مجمع

در اساسنامه جدید علاوه بر رای گیری برای انتخاب رئیس، برای نواب رئیس، کارشناسان خبره، خزانه دار، نماینده استانی و نماینده باشگاه‌ها هم رای گیری خواهد شد.هر نامزدی تیم خود را هم به اعضای مجمع معرفی خواهد کرد و برای آنها هم رای گیری می‌شود.

 

* افزایش اعضای هیات رئیسه به ۱۱ نفر

طبق اساسنامه پیش رو هیات رئیسه هم به ۱۱ نفر افزایش پیدا کرده که ۸ نفر در مجمع انتخاب و ۳ نفر دیگر ( یک نفر عضو هیات علمی دانشگاه‌ها، نماینده ورزش دانش آموزی و دبیرکل فدراسیون ) منصوب خواهند شد.

محمدرضا صالحیان، دبیر مجمع انتخاباتی بسکتبال در گفت‌وگو با فارس اظهار داشت: انتخابات طبق همان اعلام قبلی ۱۹ دی ماه برگزار خواهد شد و هنوز اسامی نامزدهای نهایی اعلام نشده است. دعوت نامه‌ها آماده شده و ما آمادگی کامل برای برگزاری انتخابات را داریم.

به گزارش فارس، در حال حاضر رامین طباطبایی ریاست فدراسیون را برعهده دارد. او ۲۳ دی ماه سال ۹۶ به عنوان رئیس انتخاب شد و برای این انتخابات نیز نامزد شده است.

طبق قانون انتخابات فدراسیون به صورت حضوری برگزار خواهد شد و اعضا نمی‌توانند به صورت آنلاین رای بدهند.

انتهای پیام/


منتشر شده در سایت خبری خبرپوف

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا