زنجان

راه‌اندازی فوریت‌های سایبری در پلیس فتای زنجان

محمدعلی آدینه‌لو امروز در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در زنجان اظهار کرد: این مرکز با هدف بررسی جرائم اینترنتی و پیشگیری و مقابله با اینگونه جرائم راه‌اندازی شده و با توجه به توسعه فناوری‌ها، راه‌اندازی این مراکز می‌تواند تاثیر زیادی در کاهش جرائم سایبری داشته باشد.

 وی افزود: یکی از عمده مشکلات شهروندان در فضای مجازی سوءاستفاده از کارت‌های بانکی آنها توسط مجرمان سایبری است که با راه‌اندازی این مرکز مردم می‌توانند در هر ساعتی از شبانه روز این گونه موارد را به مرکز فوریت‌های سایبری گزارش دهند تا مورد پیگیری قرار گیرد.

رئیس پلیس فتای استان زنجان افزود: شهروندان می‌توانند در تمامی ساعات شبانه روز از طریق شماره ۰۹۶۳۸۰ با مرکز فوریت‌های سایبری استان زنجان در ارتباط باشند و پاسخ سوالات خود را در حوزه فضای مجازی و جرائم سایبری را از کارشناسان پلیس فتای استان دریافت و شکایات خود را پیگیری کنند.

آدینه‌لو افزود: علاوه بر رصد و پایش مستمر فضای مجازی و شناسایی مجرمان سایبری، پاسخگویی به گزارش‌های مردمی، مشاوره و راهنمایی هموطنان، ثبت تخلفات سایبری مجرمان، سامانه گفتگوی آنلاین و… از دیگر فعالیت‌هایی هستند که پلیس فتا به صورت مستمر و با جدیت انجام می‌دهد.

وی گفت: همشهریان برای کسب اطلاعات و آموزش‌های لازم می‌توانند با مراجعه به وب سایت پلیس فتا به آدرس cyberpolice.ir از آخرین اخبار، هشدارها و آموزش‌های سایبری مطلع شوند، ضمن اینکه در صورت نیاز و مشاهده موارد مشکوک مراتب را از طریق لینک مرکز فوریت‌های سایبری با پلیس فتا در میان بگذارند تا امکان انجام وظیفه و خدمتگذاری بهتر را برای ما فراهم سازند.

انتهای پیام/۷۳۰۰۵/ق


دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا