اخبار روز

شاخص بورس نزولی شد

به گزارش خبرنگار ایرنا، معامله‌گران در دو بازار بورس و فرابورس بیش از ۳ میلیارد و ۳۴ میلیون سهم، حق‌تقدم و اوراق بهادار را به ارزش ۴۶ هزار و ۱۷۳ میلیارد ریال معامله کردند.

شاخص کل بورس تهران در پایان معاملات امروز با ۱۹ هزار و ۱۱۰ ‌واحد کاهش، در ارتفاع یک ‌میلیون و ۵۵۳ هزار واحد ایستاد.

شاخص هم‌وزن با چهار هزار و ۲۵۲ واحد کاهش به ۴۳۲ هزار و ۳۷۲ واحد و شاخص قیمت با ۴ هزار و ۷۴۲ واحد افت به ۲۶۱ ‌هزار و ۸۵۵ واحد رسید.

شاخص بازار اول، ۱۹هزار و ۳۶۰ واحد و شاخص بازار دوم ۲۳‌هزار و یک واحد کاهش را ثبت کردند.

امروز در معاملات بورس تهران، بیش از ۹ میلیارد و ۳۴ میلیون سهم، حق‌تقدم و اوراق بهادار به ارزش ۴۶ هزار و ۱۷۳ میلیارد ریال و در ۵۹۷ هزار و ۴۰۵ نوبت معامله شد.

در مقابل فولاد مبارکه اصفهان (فولاد) با یک هزار و ۶۹۶ واحد، معدنی و صنعتی چادرملو (کچاد) با ۵۳۹ واحد، یک هزار و ۳۷۸ واحد،گروه مدیریت سرمایه گذاری امید (وامید) بایک هزار و ۲۵ واحد، ملی صنایع مس ایران (فملی) با ۸۰۵ واحد، معدنی و صنعتی گلگهر (کگل) با ۷۰۵ واحد، بانک ملت (وبملت) با ۵۹۴ واحد و کشتیرانی جمهوری اسلامی (حکشتی) با ۵۸۶ واحد تاثیر منفی بر شاخص بورس داشتند.

علاوه بر این در بین همه نمادها، نماد پتروشیمی بوعلی (بوعلی) با ۳۰۹ واحد، پتروشیمی نوری (نوری) با ۲۰۸ واحد، سیمان آّیک (سابیک) با ۶۰ واحد، سیمان تهران (ستران) با ۵۴ واحد و سرمایه گذاری شفا دارو ( شفا) با ۴۰ واحد با تاثیر مثبت بر شاخص بورس همراه شدند.

بر پایه این گزارش، امروز نماد انتقال داده‌های سیمان آبیک (سآبیک)، آسیاتک (آسیاتک)، شرکت سرمایه‌گذاری تامین اجتماعی (شستا)، ایران‌خودرو (خودرو)،گسترش سرمایه گذاری ایران خودرو (خگستر)، سایپا (خساپا) و پالایش نفت اصفهان (شپنا) در نمادهای پُرتراکنش قرار داشتند.

گروه خودرو هم در معاملات امروز صدرنشین برترین گروه‌های صنعت شد و در این گروه دو میلیارد و ۳۳۰ میلیون برگه سهم به ارزش یک هزار و ۹۶۳ میلیارد ریال دادوستد شد.

آخرین وضعیت شاخص فرابورس

شاخص فرابورس نیز امروز بیش از ۱۳۲ واحد کاهش داشت و به ۲۱ هزار و ۲۶۵ واحد رسید.

در این بازار دو میلیارد و ۶۷۷ میلیون برگه سهم و اوراق مالی به ارزش ۳۹ هزار و ۷۱۵ میلیارد ریال دادوستد شد، تعداد دفعات معاملات امروز فرابورس بیش از ۲۷۳ هزار و ۸۹۲ نوبت بود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا