ارز دیجیتال

مجموعه گابلین تاون در روزهای نخست عرضه به صدر جدول NFTها رسید

در حالی که بازار توکن‌های غیرقابل تعویض (NFT) همانند بازار رمزارز در روزهای اخیر عملکرد خوبی از خود نشان نمی‌دهد، مجموعه NFT جدیدی با نام شهر جن‌ها (Goblintown) محبوبیت زیادی کسب کرده است. فضای عجیب حاکم بر این پروژه (حضور جن‌ها) و شخصیت‌های آن، این مجموعه NFT را منحصر به فرد کرده است.

به گزارش میهن بلاکچین و به نقل از کوین دسک، حجم فروش مجموعه گابلین تاون روز شنبه و یکشنبه از ۳،۸۰۰ اتر معادل با ۷ میلیون دلار فراتر رفت که از این حیث بهترین عملکرد را در میان مجموعه‌های NFT داشته است. این مجموعه متشکل از ۱۰,۰۰۰ توکن NFT است.

نمونه‌ای از کاراکترهای مجموعه گابلین تاون منبع: اوپن‌سی
نمونه‌ای از کاراکترهای مجموعه گابلین تاون منبع: اوپن‌سی

موضوع گابلین تاون یا همان شهر جن‌ها، مرتبط با بازار نزولی رمزارزها است. محبوبیت این مجموعه NFT در حالی رو به افزایش است که هم بازار رمزارز و هم بخش توکن‌های غیرقابل تعویض درگیر افت شده‌اند.

بخشی از محبوبیت این مجموعه NFT به نحوه راه‌اندازی و معرفی آن برمی‌گردد. برای این پروژه هزینه زیادی برای بازاریابی نشده و حتی مینت (صدور) توکن‌ها هم رایگان بوده است. نکته قابل تامل اینجاست که این پروژه، هنوز کانال دیسکورد ندارد.

در وب سایت این مجموعه NFT آمده است:

هیچ نقشه راه، دیسکورد و کاربردی وجود ندارد. قرارداد توسط اجنه نوشته نشده است.

جالب است بدانید زمانی که حتی یکی از وب‌سایت‌های خبری از طریق توییتر با تیم توسعه این پروژه ارتباط گرفته، این افراد با زبانی ساختگی پاسخ داده‌اند.

ازنده گابلین تاوننجواهای منتشر شده از تیم س

روز گذشته کف قیمتی توکن‌های این مجموعه NFT به ۰.۷۵ اتر (حدود ۱،۵۰۰ دلار) رسید. البته از آن زمان قیمت به ۰.۵۱ اتر (۱،۰۶۰ دلار) برای توکن‌های ارزان‌قیمت‌تر کاهش یافته است.

از آنجایی که موفقیت مجموعه در زمان کمی صورت گرفته است، بسیاری معتقدند تیم قوی پشت پرده داستان وجود دارد. برخی از افراد معتقدند امکان دخیل بودن تیم بورد ایپ یات کلاب در این پروژه وجود دارد. البته این تیم در کانال دیسکورد خود هرگونه ارتباط با پروژه گابلین تاون را رد کرده است.

با این حال، موفقیت این پروژه ممکن است بازتابی از این باشد که علیرغم کاهش حجم فروش، هنوز تا حدودی از تب و تاب بازار NFT باقی مانده است.

البته در این هفته فقط مجموعه NFT گابلین تاون نبود که حجم معاملاتی بالایی داشت. اودیتیز (Oddities) و مون بردز (Moonbirds) نیز در این بین حجم معاملاتی بالایی داشتند و کف قیمتی آنها به ۳ اتر (حدود ۶،۰۰۰ دلار) رسید.

منبع

coindesk

منتشر شده در قسمت اخبار ارز دیجیتال سایت خبری خبرپوف

خبرپوف

اولین وبسایت خبری انتشار اخبار مهم از وبسایت‌های مورد اعتماد. قیمت روزانه ارز دیجیتال، بیت کوین و ... در این وبسایت منتشر می‌شود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا