علمی و فناوری

وزارت بهداشت: شناسایی ۴۶۷ نفر مبتلا به امیکرون در کشور؛ هرمزگان بیشترین مبتلایان را دارد

سرپرست مرکز اطلاع‌رسانی وزارت بهداشت با بیان اینکه سویه جدید اُمیکرون در چند استان کشور شناسایی شده، از شناسایی ۴۶۷ نفر مبتلا به امیکرون خبر داد.

«محمد هاشمی» درخصوص آخرین آمار موارد مثبت شناسایی شده امیکرون در کشور تا تاریخ ۱۷ دی ماه با انتشار توییتی از ابتلای ۴۶۷ نفر به سویه جدید کرونا خبر داد.

هاشمی در توییت خود نوشت: «آخرین آمار موارد مثبت شناسایی شده امیکرون در کشور تا تاریخ ۱۷ دی ماه ۴۶۷ مورد ابتلا به امیکرون در کشور است.»

بر این اساس تعداد مبتلایان به این گونه جدید در استان‌های مختلف بر این اساس است: «آذربایجان شرقی ۴، آذربایجان غربی ۱، اصفهان ۳۸، البرز ۴، بوشهر ۹، تهران ۸۵، چهارمحال ۱، خ. رضوی ۷۸، زنجان ۸، سیستان ۱۰، فارس ۱۱، قم ۱۱، کردستان ۱، کرمان ۳، کرمانشاه ۱۲، گلستان ۲، مازندران ۳۶، مرکزی ۹، هرمزگان ۱۲۲، همدان ۲، یزد ۱۷، لرستان ۳ نفر.»

با توجه به آمار منتشر شده، مجموعه موارد تایید شده ۴۶۷ مورد است.‌

از سویی دیگر با توجه به همه‌گیری و سرعت انتشار این ویروس، پنجشنبه هفته گذشته معاون بهداشت وزارت بهداشت در نامه‌ای به معاونین بهداشت دانشگاه‌ها و دانشکده‌های علوم پزشکی سراسر کشور، آخرین مصوبات و به روزرسانی تزریق نوبت سوم واکسن کرونا و واکسن مسافرین که در کمیته ملی واکسن کووید ۱۹ به تصویب رسیده را ابلاغ کرد.

همچنین او تاکید کرده، افرادی که نوبت اول و دوم واکسن‌های غیرفعال (سینوفارم، بهارات بیوتک و کووایران برکت) تزریق کرده‌اند، برای نوبت سوم ترجیحاً از واکسن غیرفعال استفاده شود گرچه می‌توانند آسترازنکا و یا پاستوکووک پلاس نیز دریافت نمایند.

منتشر شده در سایت خبری خبرپوف

منبع : دیجیاتو

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا