علمی و فناوری

کرونا نرخ ازدواج در آمریکا را به کمترین میزان طی نیم قرن اخیر رساند

داده‌های مرکز ملی آمار ایالات متحده نشان می‌دهد در سال اول همه گیری کرونا نرخ ازدواج در آمریکا به کمترین میزان خود از سال ۱۹۶۳ رسیده و تنها ۱.۶۵ میلیون ازدواج در آن سال به ثبت رسیده است.

در سال اول شیوع کرونا تنها ۱.۶۸ میلیون ازدواج به ثبت رسیده است که نشان دهنده کاهش ۱۶.۸ درصدی نرخ ازدواج در آمریکا نسبت به سال ۲۰۱۹ است که در آن ۲.۰۲ میلیون ازدواج به ثبت رسید. این رقم کمترین تعداد ازدواج ثبت شده از سال ۱۹۶۳ است که حدود ۱.۶۵ میلیون ازدواج بود.

داده‌های ازدواج در سال ۲۰۲۱ هنوز در دسترس نیست، اما طبق نظرسنجی‌های انجام شده توسط تحلیل‌گران در «Wedding Report»، تقریبا ۱.۹۳ میلیون ازدواج در این سال به ثبت رسیده است که هرکدام به صورت میانگین هزینه ۲۲۵۰۰ دلاری داشته‌اند. طبق گزارش‌ «The Knot» پیش‌بینی می‌شود حدود ۲.۶ میلیون عروسی تا پایان سال میلادی ۲۰۲۲ صورت بگیرد که بیشترین تعداد در رکورد صد ساله آمریکا است.

نرخ ازدواج در آمریکا

با توزیع واکسن میان مردم و کاهش محدودیت‌های کرونا، کارشناسان عقیده دارند نرخ ازدواج در آمریکا در سال ۲۰۲۲ افزایش چشمگیری خواهد داشت.

براساس گزارش‌ها، حدود ۲۰ درصد از زوج‌ها تاریخ عروسی خود را تغییر دادند تا بتوانند بدون محدودیت‌های کرونا جشن خود را در سال ۲۰۲۲ برگزار کنند. افزایش تقاضا، بازار فعالان این حوزه را بسیار داغ کرده است.

«لورن کی» سردبیر «Knot» در بیانیه‌ای گفت: « پس از گذر از دوره سخت شیوع ویروس کرونا، اکنون جوانان تمایل بیشتری به برگزاری جشن دارند. آن‌ها تصمیم دارند لحظات خوبی را با عزیزان خود سپری کنند. هرچند تورم و افزایش هزینه‌ها سبب شده بسیاری از زوج‌ها از تعداد مهمانان خود کم کنند، اما انتظار داریم تا پایان سال ۲۰۲۲ و سپس در سال ۲۰۲۳ همه چیز به روال عادی خود بازگردد. افزایش تقاضا برای برگزاری مراسم جشن، سبب افزایش فعالیت طراحان لباس، آرایشگران و خدمت دهندگان جشن شده‌ است.»

منتشر شده در سایت خبری خبرپوف

منبع : دیجیاتو

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا