زنجان

۵۱ ناظر شرعی و بهداشتی بر ذبح دام در زنجان نظارت می‌کنند

محمدباقر حاج‌کاظمی امروز گفت‌وگو با خبرنگار فارس در زنجان اظهار کرد: امسال نیز همانند سال گذشته، ذبح دام به‌صورت نیابتی انجام می‌شود.

مدیر کل دامپزشکی استان زنجان با اشاره به اینکه افراد برای ادای نذر خود، هزینه خرید دام را به هیأت امنای حسینیه اعظم و زینبیه اعظم دهند، افزود: ذبح دام در مکان‌هایی که با هماهنگی شهرداری و هیأت امنای مساجد مشخص شده، انجام می‌شود.

وی با اشاره به ذبح به‌صورت هیأتی با توجه به شیوع ویروس کرونا عنوان کرد: برخی از افراد اصرار دارند حتما ذبح دام نزدیک حسینیه اعظم و زینبیه اعظم زنجان انجام شود که با حضور ناظران شرعی و بهداشتی با رعایت اصول بهداشتی انجام می‌شود.

حاج کاظمی با اشاره به اینکه ۱۱ ناظر شرعی و ۴۰ ناظر بهداشتی در این طرح مشارکت دارند، گفت: این افراد در قالب ۲۰ اکیپ ثابت و سیار از ساعت ۸ صبح در زنجان و شهرهای استان مشغول نظارت هستند.

مدیرکل دامپزشکی استان زنجان با درخواست از شهروندان برای استفاده از اقلام پیشگیری به هنگام ذبح دام از جمله دستکش، چکمه و ماسک در راستای پیشگیری از از ابتلا به بیماری‌های مشترک انسان و دام گفت: باید برای جلوگیری از ورود خون‌آبه به جوی‌ شهر، ذبح دام را نزدیک چاه انجام دهند.

وی ادامه داد: ذبح‌کنندگان دام برای پیشگیری از ابتلا به بیماری‌های مشترک انسان و دام اعم از تب کریمه کنگو، سیاه زخم و غیره از تماس مستقیم با دام جلوگیری کنند.

انتهای پیام/۷۳۰۰۹/ق


دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا